Co o knize napsali čtenáři?Přišel sen…
Po pár skleničkách (určitě čisté vody z kohoutku) se dvě praštěné holky rozhodly, že onen sen, nechají oživit jen tak pro sebe na obraz blikajícího monitoru. Uběhlo pár večerů, měsíců a příběh se rozvíjel, vymýšlel a psal sám. Užily jsme si neskutečné srandy, i teď při vzpomínkách (ač je to pěkná řádka let zpátky) se pořád směju jako šílená a jako by to bylo včera, si živě vybavuji předváděné scény. Původní náš soukromý Eden, byl prostě boží, ale zůstal jen náš. Naše cesty se rozdělily (mou příčinou) a já nikdy na to „naše dílo“ a tenkrát přátelství nezapomněla a jsem Vendy neskutečně vděčná, že nezmáčkla klávesu DEL!! A že se jí do cesty dostali přátelé, kteří ji podpořili a dokopali udělat z něčeho, co mělo sice skvělý příběh, ale nebylo to profi. Knihu která se čte sama a je prostě Bomba (aspoň pro mě). Moc chci poděkovat, že si Michaelu nezabila brutální smrtí, hned na úvodní stránce a nechala jsi mě tam, kde jsem původně byla, i když s jiným koncem. Díky kterému zase mohly vzniknout další díly.
Druhý díl pro mě byl vlastně úplně nový a neznámý příběh a musím uznat, že opět se četl sám jedním dechem. Dostává se mi postupně do rukou i třetí díl a zase se asi budu muset opakovat. Na závěr bych chtěla neskutečně poděkovat, že holky píšete a nevzdáváte se a trošku tajně doufám, že tam třeba na vás ještě vybafnu aspoň klíčovou dírkou ze sklepa.

PS: Milá Vendy, upřímně ti pěkně děkuji. Díky tobě už se nedokážu začíst do jiné knihy a (Eva si zacpe oči) říkám na rovinu, že pokud skončíš 3. Dílem, tak mě fakt nasereš… Tak a teď si jdu dát sklenku vody…

Michaela Šmídová


Je to kniha, která se mi dostala do ruky přímo od její autorky. Přestože je to žánr, který mě nikdy nebavil, kniha se mi velice dobře četla.
Díky napětí které autorka dokázala vytvořit, se od knihy téměř nedalo odtrhnout. Příběh se odehrává částečně v Praze, z většiny však v jiném světě. Ve světě plném upírů a nadpřirozena. Hlavní hrdinka v průběhu celé knihy překonává nástrahy, zachraňuje životy i přesto že, by si nejraději všímala sama sebe a měla svůj klid. Přes všechnu tu dobrotu ji celou cestu budou komplikovat vztahy propletené lákou a nenávistí. Nad vodou ji však bude držet přátelství. Otázkou však zůstává, zda tento příběh plný napětí, nenávisti, lásky a akce dopadne dobře.

Monika Lakomá